Teknoloji Forumu'na Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).
ZiOZ avatar
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

- Film Önerilerim 2


 Konu: Information  Film Önerilerim 2
 Tarih: 20-12-2012, Saat: 22:15
#1
Munich 2005 (Münih)
sO1bP.jpg
1972 Münih Olimpiyatlar'ında 11 İsrailli atlete yönelik inanılmaz katliamın perde arkasını anlatan filmde, İsrail Gizli Servisi Mossad üyelerinden oluşan bir grup, bu işe karıştıklarını düşündükleri Filistinli suikast komandolarını öldürmekle görevlendirilirler. Liderlerini izleyen İsrailli grup bu operasyonu intikam almak adına yapmaktadır. Ama zamanla kendileri de bir hedef haline geleceklerdir.

Örümcek adam 2002 (Spider Man)
WvHwm.jpg
Sıradan bir lise öğrencisi olan Peter Parker'ın hayatı bir gün bir örümcek tarafından ısırılmasıyla tamamen değişir. Çünkü bu örümcek sıradan bir örümcek değildir, genetik olarak özelikle geliştirilmiş, bilimsel amaçlarla kullanılan bir denektir. Öte yandan olan olmuştur ve Parker'da tuhaf değişiklikler baş göstermektedir.

Milk 2008
igCuU.jpg
1977’de, Harvey Milk San Francisco Şehir Meclisi’ne seçilerek Amerika’da eşcinselliğini saklamadan bir devlet kadrosunda üst düzey yöneticiliğe seçilen ilk kişi oldu. Zaferi, sadece eşcinsel hakları adına önemli değildi. Politik alanda koalisyonlar peşindeydi. Yaşlı vatandaşlardan sendikalı işçilere kadar herkes için, Harvey Milk bir uğurda savaşmanın anlamını değiştiren, 1978’de ölümüne kadar da tüm Amerikalıların kahramanı haline gelen biri oldu. Oscar ödüllü Sean Penn, yine Oscar adayı gus van Sant yönetiminde Harvey Milk’i canlandırıyor. Dustin Lance black’in orijinal senaryosundan yola çikarak çekimleri San Fransisko’da gerçekleştirilen filmin yapımcılığını Akademi ödüllü Dan Jinks ve Bruce Cohen yapıyor.

Milk, Harvey Milk’in yaşamından sekiz yılı anlatıyor. New York’ta yaşarken 40 yaşına giren Milk ve sevgilisi Scott Smith (James Franco), hayatlarına daha fazla anlam katmak için San Fransisko’ya taşınır ve burada, Castro Kamera adında küçük bir dükkan açarlar. Dükkanın olduğu işçi sınıfı mahallesi, kısa zamanda ülkenin dört yanından akın eden geyler için nefes alabilecekleri bir yer haline gelecektir. Çok sevdiği Castor mahallesinin ve ona güç veren küzel San fransisko şehrinin etkisiyle, Milk çok geçmeden hem Scott kadar kendisini de şasırtacak şekilde, değişim için kolları sıvar. Herkes için eşit hak ve özgürlüğün savunucusudur. Ve geylere karşı önyargı ve şiddet uygulanmasının normal karşılandığı bir dönemde, Milk San Fransisko ve San Fransiskolulara’a duydugu büyük sevgi sayesinde, gencinden yaşlısına, eşcinselinden heteroseksüeline kadar herkesin desteğini arkasına alır.

Good Bye Lenin 2003 (Elvida Lenin)
WkV4K.jpg
Doğu Almanya yıkılmadan önce kalp krizi geçiren ve 8 ay komada kalan anne, dışarda olup bitenlerden habersizdir. Doktor en ufak bir şokta annenin ölebileceğini söyler. Bunun üzerine oğlu ona yapay bir dünya oluşturur. Hatta bunun için arkadaşıyla birlikte çektiği haber bültenlerini annesine izletir. Doğu Almanya'nın yıkılması ile sosyalizme inanan insanların hayallerinin yıkılışına dikkat çeken film dünyadaki politik sistemleri de eleştirmektedir.

Muson Düğünü 2001 (Monsoon Wedding)
8ssGY.jpg
Mira Nair, ya Salaam Bombay’’ın (Selam Bombay, 1988) sokak çocukları ya da zengin fantezisi Kama Sutra (1996) aracılığıyla Hindistan’daki yaşamı radikal bir biçimde farklı açılardan ele aldı. Ancak Muson Düğünü, tüm filmleri içinde en canlısı olmasının yanı sıra nispeten daha az karmaşık anlatımı ve evrensel konusu sayesinde belki de duygusal açıdan en tatmin edici olanı.

Çoğu zaman tek bir sahnenin akışı içinde İngilizce’den Hintçe’ye, sonra da Pencap diline kayıveren Muson Düğünü, romansın gizemleri ve zayıflıkları söz konusu olduğunda, dilin ve arka planın yersizliğini gösteriyor. Üst sınıf bir ailenin dağılmış üyeleri, dünyanın dört bir yanından bir düğün için Hindistan’a döner. Ne var ki düğün öncesindeki karmaşık günlerde ilişkiler fiyaskoyla sonuçlanır, yenileri kurulur ve uzun süredir bastırılan aile sırları en sonunda su yüzüne çıkar.

Muson Düğünü, aslında oyuncuları ve hareketi bulanık bir sisin ardında gizleme eğilimi olan ve genelde dudak bükülen dijital video formatında çekilmiş. Ancak bu filmde dijital video, rengarenk dekorları daha da canlandırıyor; el kamerası çekimleri de uyumsuz karakterlerin sürekli telaşını yakalama konusunda çok yararlı olmuş. Çocuk istismarını içeren yan öykü biraz zorlama kalsa da genel olarak film, aşkın filizlenmesini muhteşem bir şekilde yüceltiyor.

Günah Şehri 2005 (Sin City)
ikhgu.jpg
Frank Miller'ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan film; kendini bir hilkat garibesi olarak düşünen buna karşın oldukça güçlü hatta yenilmez bir sokak savaşçısı olan gizli romantik Marv, özel dedektif Dwight, çabalarının yetersiz kalacağını bilse de, pislik yuvası haline dönmüş olan şehri temizlemeye çalışan idealist, gözü pek polis memuru Hartigan ve onların maceralarını anlatıyor.

Olaylar asıl ismi Basin olan fakat her türlü suçun vaka-i adliyeden sayılması nedeniyle "Günah Şehri" diye anılan hayali bir mekanda geçmektedir. Marv ve Dwight alışageldiğimiz "kahraman" tiplemelerine tam olarak uymasalar da alıştığımız gibi kötü adamlara karşı amansız bir savaş vermekteler. Hartigan ise bataklıkta açan bir çiçek misali dürüst ve namuslu birisidir. Bu üç kahraman, gücünü farklı kuvvetlerden almaktadır.Marv intikam, Dwight merhamet ve aşk, Hartigan ise dürüstlük.

Film, bir çok çizgi roman uyarlamasından beklenen, izleyicide "çizgi roman okuyor hissi bırakma" tekniğini son derece başarılı bir şekilde kullanmış hatta bu hissin uyanması için bazı şeylerden feragat bile etmiştir. Buna en iyi örnek olarak da filmin büyük bir çoğunluğunun siyah-beyaz olmasını verebiliriz. Bazı renkleri kullanarak olaylara ve kişilere harika vurgular yapılmış ve o sahnenin seyircide farklı etkiler bırakması hedeflenmiştir. Bu iş için özellikle kırmızı, yeşil ve sarı renkler kullanılmıştır.

Filmin kadrosu da bir yıldızlar geçidi. Marv rolünde Mickey Rourke, Hartigan rolünde Bruce Willis, Dwight rolünde Clive Owen,Kevin rolünde Elijah Wood (harika bir seçim), Bob rolünde Michael Madsen, Jackie Boy rolünde Benicio Del Toro, Nancy rolünde Jessica Alba oynamaktalar.Yönetmenliği ise Robert Rodriguez ve Frank Miller yapmış.Bazı sahnelerin çekiminide Quentin Tarantino üstlenmiş

Tatlı Bela 2000 (Erin Brockovich)
h7dtU.jpg
Parası, işi ve geleceğe dair hiçbir umudu olmayan Erin Brockovich, çok zor bir durumdadır. Hiç suçu olmadığı bir araba kazasına karışan Erin, bir anda kendisini daha da kötü olayların içinde bulur. Hiçbir seçeneği kalmayan Erin, avukatı Ed Masry'nin ( Albert Finney) hukuk bürosunda çalışmak için onu ikna eder.

Burada çalışırken gayrimenkul dosyalarındaki bazı tıbbi kayıtlara rastlar. Kafası karışan Erin, aradaki bağlantıyı sorgulamaya başlar. Bu konuyu araştırmak için Ed'i ikna eden Erin, yöre halkının kullandığı suyun kirli olduğunu, bu gerçeğin onlardan saklandığını ve bu sebeple orada yaşayan insanların birtakım ciddi hastalıklara yakalandıklarını öğrenir.

Piyanist 2002 (The Pianist)
M2KDF.jpg
Wladyslaw Szpilman, savaş patlak verdiğinde 27 yaşındaydı ve Polonya'nın geleceği en parlak konser piyanistlerinden biriydi. Luftwaffe'de radyo istasyonu bombalandığında Chopin'in C minor Nocturne'nü çalıyordu.Tüm Yahudiler gibi o ve ailesi de evlerinden çıkartılarak Varşova gettolarına sürülmüştü. Bu çok yetenekli genç adam yeni yaşamında karaborsacıların ve işbirlikçilerin eğlendiği barlarda çalmaya başlamıştır.İşte bu işbirlikçilerden biri onu ve ailesini ölüme götüren esir kampı trenlerinden birinden kurtarmıştır. Savaş fısıltıları, direnişçiler ve sürpriz bir Alman subayı sayesinde Szpilman savaşta hayatta kalmayı başarır.
Cevapla
Sponsor Reklam
sponsor reklam

 Konu: CVP: Film Önerilerim 2
 Tarih: 20-12-2012, Saat: 22:51
#2
En iyisi piyanist çok iyi bir film oscar ödülü aldı diye hatırlıyorum.
Cevapla
Bunu Beğenenler: aks , ciwan312 , koray1376 , fix06 , cyranoh , canimdacan , ermerock , whakan

 Konu: RE: CVP: Film Önerilerim 2
 Tarih: 21-12-2012, Saat: 17:15
#3
[amquote]
(20-12-2012, Saat: 22:51)Askiller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En iyisi piyanist çok iyi bir film oscar ödülü aldı diye hatırlıyorum.
[/amquote]son anda aklima geldi Smile
Cevapla
Bunu Beğenenler: halozer

 Konu: RE: CVP: Film Önerilerim 2
 Tarih: 29-12-2012, Saat: 22:21
#4
[amquote]
(20-12-2012, Saat: 22:51)Askiller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En iyisi piyanist çok iyi bir film oscar ödülü aldı diye hatırlıyorum.
[/amquote]


Evet , doğru hatırlıyorsunuz
Cevapla
Bunu Beğenenler: tes999 , beath

 Konu: RE: CVP: Film Önerilerim 2
 Tarih: 14-01-2013, Saat: 14:18
#5
(29-12-2012, Saat: 22:21)Keeper Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [amquote]
(20-12-2012, Saat: 22:51)Askiller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En iyisi piyanist çok iyi bir film oscar ödülü aldı diye hatırlıyorum.
[/amquote]


Evet , doğru hatırlıyorsunuz

GüzeL ßir yapım
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 Konu: RE: Film Önerilerim 2
 Tarih: 23-01-2013, Saat: 00:59
#6
sin city benden de tavsiyedir
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 Konu: RE: Film Önerilerim 2
 Tarih: 04-02-2013, Saat: 08:27
#7
Piyanist Wink harika bir film
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 Konu: RE: Film Önerilerim 2
 Tarih: 04-02-2013, Saat: 20:19
#8
Piyanist'de güzel fakat Milk'i izlemenizi tavsiye ederim. Smile
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 Konu: RE: Film Önerilerim 2
 Tarih: 07-02-2013, Saat: 15:35
#9
tşk eline salık bi kaç tane beyendim onları indircem k.g Smile
Cevapla
Bunu Beğenenler: serkan1967

 Konu: Cvp: Film Önerilerim 2
 Tarih: 06-05-2013, Saat: 02:37
#10
en sağlamı piyanist milk i izledim ben ama beğenmedim yarısında kapattım bence izlenmesede olur ayrıca gay olayı felan vardı değmez yani Smile
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 


Film Önerilerim 2 konusu
Film Önerilerim 2 Konusunun Linki Direk Link
Film Önerilerim 2 Konusunun HTML Kodu HTML Link
Film Önerilerim 2 Konusu BBCode Linki BBCode Link
Film Önerilerim 2 Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Komedi Film Önerisi olan ? AmazingFly 9 5,451 01-11-2017, Saat: 16:15
Son Yorum: hazalcım
  Dünyanın En İyi (50) Filmi içinden 20 film.. ReaLove 17 59,073 23-04-2017, Saat: 23:17
Son Yorum: webmaster
  Dizi Önerilerim aforvendetta 10 7,144 23-04-2017, Saat: 23:12
Son Yorum: webmaster
  Film Önerilerim [Sürekli Güncel] Darko 11 7,599 23-04-2017, Saat: 23:09
Son Yorum: webmaster
  Tam 80 Adet Film Tavsiyelerim LukeHobbs 23 19,922 25-11-2014, Saat: 23:03
Son Yorum: said1988Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

kayseri escort - istanbul escorts - istanbul escort

© 2011-2022 Teknoloji Forumu Internet Hizmetleri.

Web sitemiz dahilindeki tüm sayfalar, bu sayfaları gösteren tüm ekranlar ve içerdiği her türlü bilgi ve bağlı materyal, yerleşim ve öğeler, (çözüm ortaklarının logoları ve yasal hakları hariç) TeknolojiFrm.Com'a aittir.
Yazılı izin olmaksızın ve kaynak belirtilmedikçe, (Kaynak göstererek alıntı yapılabilir.) kopyalanamaz ya da yayınlanamaz. TeknolojiFrm.Com sitesindeki içerik-ler 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla ve DMCA tarafından korunmaktadır.
Tüm hakları, (insafiyet ile) saklıdır.

günlük yemek tarifleri - teknoloji haberleri - oyun indir

türk porno

türk vip ifşa , sex hikayeleri , porno izle , seks hikayeleri - porno

bakırköy escort - şişli escort - avcılar escort - beylikdüzü escort - beşiktaş escort - mecidiyeköy escort - ataşehir escort - kadıköy escort - bahçeşehir escort - kartal escort - pendik escort - maltepe escort - ataköy escort - taksim escort - avrupa yakası escort - anadolu yakası escort