Teknoloji Forumu'na Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).
Obeygiant avatar
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

- Dizi tavsiyelerim.


 Konu: Dizi tavsiyelerim.
 Tarih: 19-04-2013, Saat: 01:04
#1
1 - İlk olarak polisiye dizi sevenler için sürükleyici ve ekran başına adeta kitleyen bir diziyle başlamak istiyorum özellikle suç , cinayet , FBI tarzı sevenler için kesinlikle tavsiye edebiliceğim bir dizi

-The Following

fffca92f-63c3-43b0-8dc4-bd3d671a2906.jpeg

-Konusu : Ünlü seri katil JOE CARROLL (James Purefoy) ölüm hücresinden kaçar ve yeni bir çılgınlığa soyunur. Bunun üzerine FBI, eski ajan RYAN HARDY'i (Kevin Bacon) davaya danışmanlık yapması için departmana geri çağırır. Artık göz önünde olmayan Hardy, edebiyat öğretmenliği yaptığı Virginia Üniversitesi'nin kampüsünde 14 kız öğrenciyi öldüren Carroll'ın dokuz yıl önce yakalanıp hapse atılmasından sorumludur. Hardy, Carroll'la ilgili her şeyi bilmektedir. Belki psikolojik ve entelektüel anlamda tek dengidir. Ancak yıllar önce Carroll davasını çözen Ryan Hardy artık farklı bir adamdır.

Bu seri katili yakalamak için harcadığı süre boyunca hem fiziksel hem de zihinsel olarak yaralanmış olan Hardy sahadan ayrılalı uzun zaman olmuştur. Bu soruşturma Hardy'nin kurtuluşudur, harekete geçme çağrısıdır.
2- İkinci olarak önereceğim dizi gerilim tarzında . Gerçekten kaliteli bir dizi olan Breaking Bad (10 üzerinden 9.7 oy) bu kadar puanı boşuna almamış diye düşünüyorum. Oyuncu kadrosu gerçekten kaliteli ve üst düzey fakat Bryan Cranston'ın oyunculuğu ayakta alkışlanacak bir düzeyde.

-Breaking Bad

breaking-badad.jpg

-Konusu : Bir Zamanlar Bir Kimya Öğretmeni Zincirleme Bir Tepki Başlattı!

Sıradan bir kimya öğretmeni olan Walter White'ın öleceğini öğrenince uyuşturucu üreticiliğine kadar uzanan özgürleşme deneyimi, çarpıcı bir kara mizaha dönüşüyor.

Doktor, hasta olduğunuzu ve yaşamak için iki seneniz kaldığını söyledi... Ne yapardınız? Dünyayı gezmek, sevdiklerinizle vakit geçirmek, asla cesaret edemediğiniz bir şeyi denemek... Tüm bunlar sizin için bir seçenek olabilir. Ancak Walter White için durum biraz farklı. The X-Files'ın yapımcısı Vince Gillian'ın imzasını taşıyan Breaking Bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor.

Walter, eşi ve engelli oğlu Jr. ile New Mexico'da tüm hayatını kurallara göre yaşayan kendi halinde bir kimya öğretmeniyken, ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Yaşamak için iki senesi kalmıştır. Bu haberle sarsılan White, hayatının denklemini değiştirir. Tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşür... Kimya bilgilerini farklı bir neden için, uyuşturucu üretip satmak için kullanan bir adam. Amacı ölümünden sonra ailesinin geçinebilmesini sağlayacak parayı kazanmaktır. Ancak işler kontrolden çıkar.

Basit bir aile babasının uyuşturucu çetesinin elebaşına dönüşmesinin komik ama aynı zamanda duygu yüklü hikayesini kaçırmayın. Hele Malcolm in the Middle'ın babası Bryan Cranston, Emmy'ye aday gösterilen ve "Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazanan Walter rolünde hayatının performansını sunarken.
3- Üçüncü olarak gizem türünde sürükleyici bir dizi önereceğim aynı zamanda bu dizi bilim-kurgu, gerilim ve dramıda içinde besliyor başlamayanlar çok şey kaybetmiş demektir bence. Bu dizi insanın birçok şeyi aynı anda düşünmesini sağlıyor. Diziye kendinizi iyice verince gayet iyi bir proje olduğunu sizde anlayacaksınız.

-Fringe

Fringe_by_witnessGFX.jpg


-Konusu :
Anneleri kendileri daha çocukken doğaüstü bir varlık tarafından öldürülen kardeşler babaları tarafından avcı olarak yetiştirilirler... Av ise annelerini öldüren gibi doğaüstü varlıklardır...

Dean, ailesine dolayısı ile babasına çok bağlıdır. Sam ise tam tersine babasından, kardeşinden ve avcılıktan uzaklaşmak ister...

Birkaç yıl sonra Dean, Sam'in kız arkadaşı Jessica ile yaşadığı eve gider ve Sam'e babalarının ortadan kaybolduğunu ve onu bulamadığını söyler. İkili babalarını bulmak için yola koyulurlar...[/b]


4- Son olarak Arrow. Aslında dizinin kapağına baktığımda daha başlamadan çok şey beklediğimi söyleyebilirim etkileyici bir dizi olucağını çok fazlasıyla belli ediyordu. Öyküyü gerçeğe dayandırarak önümüze iyi bir şekilde koyan bir dizi diyebiliriz Arrow için. Macera dalında başarılı bir dizi.

-Arrow

u12220234731.jpg

-Konusu : Milyarder bir çapkın olan Oliver Queen korkunç bir deniz kazasından sonra hayatında yeni bir sayfa açar. Beş yıl boyunca bulunamayan ve öldüğü zannedilen Oliver sonunda Büyük Okyanus'un ortasındaki tropik bir adada bulunur. Oliver Starling City'e, evine geri döner. Kendisini karşılayan annesi Moira, kız kardeşi Thea ve en iyi dostu Tommy Oliver'ın son beş sene içinde yaşadığı şeyler yüzünden çok değiştiğini fark ederler.

Birçok süper kahraman gibi Oliver da dönüştüğü adamı insanlardan saklamak ister ama bir taraftan da eskiden işlediği günahların bedelini ödemeye de kararlıdır. Bu nedenle suçlularla mücadele etmek ve şehrin eski ününe kavuşmasını sağlamak için gizli Arrow kişiliğini yaratır.

Ancak Arrow'un yetkisi olmadan düzeni korumaya çalışırken kullandığı yöntemler bazılarının canını sıkmaktadır. Dedektif Quentin Lance'in en büyük dileği (Oliver'ın eski kız arkadaşı Laurel'in babası) Arrow'u yakalamaktır. Bir süre sonra Oliver'ın dönüşünden çevresindeki bazı insanların memnun olmadığı da anlaşılır... Oliver'ın annesi Moira'nın oğlunun geçirdiği deniz kazasıyla ilgili daha çok şey biliyordur...[b] 5- Zombiler... İnsanların hep sempati duyduğu yaratıklar. Bir çoğumuz zombilere meraklıdır ve zombiler hakkında yeterlilik derecesi yüksek birşeyler izlemek isteriz yani The Walking Dead çıkana kadar öyleydi. Sonra AMC bir proje attı ortaya ve herkes olumlu bakıp tanıtım olduktan sonra beklemeye başladı. İlk bölüm herkesi doyurmuştu beklentiler karşılandı. Önerdiğim dizilerin içinde en etkileyicisi olan The Walking Dead'i şiddetler tavsiye ediyorum.

[b] - The Walking Dead

The-Walking-Dead-Turkce-izle.jpg

-Konusu : Ölüp ölüp dirileceksiniz! The Shawshank Redemption ve The Green Mile’ın Oscar adayı yazar ve yönetmeni Frank Darabont’un imzasını taşıyan The Walking Dead ile tüyler ürpertici bir deneyime hazır olun.

Eviniz son teknoloji bir güvenlik sistemiyle donatılmış, yaşadığınız ülke, dünyanın en güçlü ordusuna, en etkili silahlarına sahip olabilir. İnsanlık, uzayın derinliklerini keşfetmeye başlamış, doğanın kanunlarına başkaldırıyor, laboratuvarda koyun klonluyor olabilir. Peki bütün bunlar kendinizi güvende hissetmeniz için yeter mi? Hayatını toplumun refahını korumaya adamış şerif yardımcısı Rick Grimes için bu sorunun cevabı evet idi. Ta ki nedeni belirsiz bir zombi istilası, dünyayı mahşer yerine çevirene kadar...

Bir çizgi roman serisinin TV uyaralaması olan The Walking Dead’de, silahlı bir çatışmada vurulduktan sonra komaya giren şerif yardımcısı Rick Grimes, hastanede tek başına uyanıyor. Etrafta sadece cesetler kalmış. Ailesinin bu korkunç saldırıdan kurtulan şanslı insanlar arasında olduğuna inanan Rick, onları bulmak için yola koyuluyor. Fakat ailesine ulaşmak için aç zombileri aşması, geçmişinden şeytanlarla savaşması ve insanlığını sorgulaması gerekiyor.

Mini dizi olarak tasarlanan fakat gördüğü yoğun ilgi üzerine uzun soluklu bir projeye dönüştürülen yapımın duygusal yoğunluğunun arkasındaki isim, The Shawshank Redemption ve The Green Mile’ın Oscar adayı yazar ve yönetmeni Frank Darabont. Dizinin senaristliğini de üstlenen Darabont’a Alien ve Terminator üçlemesinin yapımcısı Gale Anne Hurd eşlik ediyor.6- Oyuncu kalitesi olarak düşük olan dizi senaryo ve kurgusuyla bu açığını fazlasıyla kapatıyor. Özet olarak elektriksiz bir dünyada çekişmeyi ve hayatta kalmayı konu alan bir dizi. Akıcı bir yapıda hazırlanmış bu proje izleyenleri memnun etmiş durumda.

- Revolution

revolution.jpg

[b] -Konusu : Elektriğin var olmadığı bir dünyada ne yapardınız? Lost, Alias ve Person of Interest gibi dizilerle televizyon dünyasının en önemli isimlerinden birine dönüşen J.J. Abrams ile Eric Kripke’nin ortak imzasını taşıyan Revolution, bu sorudan yola çıkıyor.

Bilgisayarların, uçakların, telefonların, hatta aydınlatmanın dahi olmadığı, dünyanın sonsuza dek karanlığa gömüldüğü bir gelecekte hayatta kalma mücadelesine girişen insanların öyküsüne odaklanan Revolution, aynı zamanda aile olmanın anlamını da sorgulayacak.

Dizinin başkarakteri Charlie Matheson, fiziğiyle olduğu kadar karakteriyle de oldukça güçlü genç bir kız. 15 yıl önce elektrikle çalışan bütün aletlerin birdenbire durmasıyla başlayan kaotik ortamda sağ kalmayı başaran babası ve erkek kardeşiyle birlikte yaşamını sürdürürken kendini hiç beklemediği olayların içinde buluyor. Erkek kardeşi Danny milis kuvvetleri tarafından kaçırılıyor. Babası, Charlie’den uzun zamandır görüşmediği eski bir asker olan amcası Miles’ı bulmasını ve kardeşini kurtarmasını istiyor. Birkaç arkadaşıyla yola koyulan Charlie önce amcasını buluyor, onu ikna etmeyi başardıktan sonra kardeşini kurtarmak üzere yola koyuluyor.[b] 7- Şimdi ki önereceğim dizi için şunu söyleyebilirim ; Vahşetten korkanlar için önermiyorum! Realitesi yüksek olan ve popülerlik tahtasında adını üst sıralara yazdıran bu dizi insanların görmek isteyipte fazla tatmin olmadığı kanlı sahnelerin çoğunu barındırıyor. Pişman etmeyecek bir dizi daha.

- Spartacus: War Of The Damned

spartacus_war_of_the_damned_wallpaper_1280x1024_5.jpg

-Konusu : Arenada efsaneler kanla yazılır... Rome dizisinin tarihi gerçekçiliği 300 filminin görsel mükemmelliğiyle buluşuyor, tarihin en asi kahramanı Spartaküs, televizyonu fethediyor. 2010'un en ses getiren dizisi Spartacus: Blood and Sand.

Romalıların ihanetine uğradı, köleliğe zorlandı ve bir gladyatör olarak yeniden doğdu. Çizgi roman estetiğinin ve ileri görsel efekt teknolojilerinin tüm nimetlerinden yararlanılarak çekilen Spartacus: Blood and Sand, yurdundan ve sevdiği kadından koparılan bir adamın, kanlı arenalarda küllerinden doğuş öyküsünü anlatıyor. O artık ateşli tutkuların esiri olmuş ve gaddarca yönetilen bir dünyada mücadele vermek zorunda. Spartaküs hayatta kalmak için sıradan bir adamdan ve bir gladyatörden çok daha fazlası olmalı. O, bir efsaneye dönüşmeli. Tarihin en asi kahramanı, televizyonu fethetmeye hazırlanıyor. Spartacus: Blood and Sand ile Romalıları dize getiren efsanenin doğuşuna tanıklık edeceksiniz. Galler kökenli Andy Whitfield'ın Spartacus'ü canlandırdığı yapımda, Türk izleyicilerin Xena / Zeyna olarak tanıdığı Lucy Lawless da rol alıyor.8- ''İzlemeyenler için büyük kayıp'' cümlesi artık klişeleşmiş bir laf gibi durup önemsenmeyebilir ama bu dizi için haklı çıkan bir laf! Müthiş bir kadro ve harika şekillenmiş bir konu herşey tabiricaizse dört dörtlük diyebilirim.Fazla söze gerek yok. Şu notu okuduktan sonra kendinizi 1.bölümde bulacağınıza eminim

- Supernatural

supernatural-promo.jpg

-Konusu :
Anneleri kendileri daha çocukken doğaüstü bir varlık tarafından öldürülen kardeşler babaları tarafından avcı olarak yetiştirilirler... Av ise annelerini öldüren gibi doğaüstü varlıklardır...

Dean, ailesine dolayısı ile babasına çok bağlıdır. Sam ise tam tersine babasından, kardeşinden ve avcılıktan uzaklaşmak ister...

Birkaç yıl sonra Dean, Sam'in kız arkadaşı Jessica ile yaşadığı eve gider ve Sam'e babalarının ortadan kaybolduğunu ve onu bulamadığını söyler. İkili babalarını bulmak için yola koyulurlar...
[b] 9- Türk dizileri arasında favorim diyebileceğim bir dizi. Absürt komedi , durum komedisi ve birazda bilim kurgu katılan bu dizide ben şunu farkettim ; dizi genelde güldürüyor hatta kırıyor geçiriyor ama son 15 dakikasında her bölümde ağlatabiliyor , bu dizinin kalitesine dicek birşey yok yapılan eleştirilerin hemen hemen hepsini okudum bir kaç kötü eleştiri vardı aralarında o eleştirileri yapanlarda eleştirmen kılığına girmiş 2-3 insan bence | Her pazartesi TRT1 ekranlarında karşımıza gelen bu diziyi takip etmenizi öneririm

- Leyla ile Mecnun

kirecburnu-cakallari-leyla-ile-mecnun_315797.jpg

-Konusu : Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun'dan alırlar.
Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun'a durumu anlatır ve Leyla'yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla'yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun'la beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır.
10- Şimdi ki önereceğim dizi Fringe niteliğinde bir dizi. Aslında şu cümleye bakılırsa iyi olur o zaman diyebilceğimiz bir dizi. Dizinin tamamını bitirmedim ama beni kendine çeken şeyler var. Dizide grafikleri hoşuma giden bir dizi ki bizim önem verdiğimiz şeylerin başındada konudan öte aman grafikleri iyi olsun düşmeler kalkmalar iyi olsun gibi beklentiler var bence bunu karşılamış bir dizi. Şöyle bahsediyim biraz her bölümde esrarengiz bir olay var ve bu olay her bölümün sonunda çözülüyor korku gerilim kategorisinde gördüğümüz bu dizi benden 10 üzerinden 7 alır korku gerilim sevenlere vakit geçirtebilcek bir dizi diyebilirim.

- Grimm

Grimm-grimm-32706983-1600-1200.jpg


-Konusu : Portland polisi Nick Burkhardt birçok korkunç olay yeri görmüş olmasına rağmen, görmeye başladığı tuhaf görüntülere hazırlıksız yakalanır; Nick görünüşte gayet normal olan insanların bir anda korkunç canavarlara dönüştüklerini görmektedir. Hayattaki tek akrabasının ziyaretiyle gerçeği öğrenen Nick doğaüstü yaratıkları görebilme yeteneğini ailesinden miras almıştır. Bir “Grimm” olarak, insanlarla mitolojik varlıklar arasındaki dengeyi korumakla görevlidir. Değişmiş “Büyük Kötü bir Kurt” en yakın dostu ve ortağı olur. Nick’in bir polis olması bir zamanlar sadece masallarda olduğuna inandığı suçlularla sık sık karşılaşmasına neden olmaktadır.

[b]Benim dizi tavsiyelerim bu kadar sizinkileride heyecanla açıklamalı olarak bekliyorum. İYİ FORUMLAR Smile
Cevapla
Bunu Beğenenler: ali_armagan , kemal_01
Sponsor Reklam
sponsor reklam

 Konu: Cvp: Dizi tavsiyelerim.
 Tarih: 19-04-2013, Saat: 01:51
#2
the following'i beğenmedim pek sarmadı.
Breaking Bad zaman zaman sıksa da sezon sonlarına doğru patlama yaptığı ve kimyayla ilgili olduğu için çok seviyorum.
Fringe iyidir.candır.
Arrow'a başlamak nasip olmadı.Emeğine sağlık Smile
Cevapla

 Konu: RE: Cvp: Dizi tavsiyelerim.
 Tarih: 19-04-2013, Saat: 01:54
#3
(19-04-2013, Saat: 01:51)okan9 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: the following'i beğenmedim pek sarmadı.
Breaking Bad zaman zaman sıksa da sezon sonlarına doğru patlama yaptığı ve kimyayla ilgili olduğu için çok seviyorum.
Fringe iyidir.candır.
Arrow'a başlamak nasip olmadı.Emeğine sağlık Smile

Umarım Arrow'ada başlarsın sende sağol dostum Smile
Cevapla
Bunu Beğenenler: ayca_irem_92 , FeaRFoX , ali_armagan , hesapsiz

 Konu: RE: Dizi tavsiyelerim.
 Tarih: 23-04-2013, Saat: 13:56
#4
Güzel konu olmuş. Araştırma yapmayı inceleme yazmayı seviyorsunuz sanırım ?
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 Konu: RE: Dizi tavsiyelerim.
 Tarih: 23-04-2013, Saat: 14:00
#5
Bir Tek Arrow'u İzliyorum.
Konuya Bunlarıda Ekleyebilirsin İzlemeyen Vardır Belki.

Prison Break
The Walking Dead
Revolution
Supernatural
Spartacus
Game Of Thrones Smile
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 Konu: RE: Dizi tavsiyelerim.
 Tarih: 23-04-2013, Saat: 14:37
#6
(23-04-2013, Saat: 13:56)HUSSO Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel konu olmuş. Araştırma yapmayı inceleme yazmayı seviyorsunuz sanırım ?

Araştırırım , meraklıyım ve insanlarla paylaşmayı seviyorum | Teşekkür ederim Smile

(23-04-2013, Saat: 14:00)Yoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir Tek Arrow'u İzliyorum.
Konuya Bunlarıda Ekleyebilirsin İzlemeyen Vardır Belki.

Prison Break
The Walking Dead
Revolution
Supernatural
Spartacus
Game Of Thrones Smile
Hemen ekliyorum dostum tamamdır Smile
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 Konu: Cvp: Dizi tavsiyelerim.
 Tarih: 23-04-2013, Saat: 15:43
#7
Dexterda çok güzel bir dizi Smile
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 Konu: RE: Cvp: Dizi tavsiyelerim.
 Tarih: 23-04-2013, Saat: 15:48
#8
(23-04-2013, Saat: 15:43)Blackk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dexterda çok güzel bir dizi Smile

Ona başlamadığım için kendimi eksik görmüyorum desem yalan olur çevremin hepsi çok övdü başalayacağım en kısa zamanda. | Teşekkür ederim Black Smile
Cevapla
Bunu Beğenenler: Ghostkemal , fb_captain

 Konu: Cvp: Dizi tavsiyelerim.
 Tarih: 23-04-2013, Saat: 15:57
#9
Kurtlar Vadisi PUSU
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 Konu: Cvp: Dizi tavsiyelerim.
 Tarih: 23-04-2013, Saat: 16:25
#10
spartacus'ü izledim ama diğerlerini izlemedim ama izlemeye çalışacağım.

Paylaşım için teşekkürler Big Grin
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 


Dizi tavsiyelerim. konusu
Dizi tavsiyelerim. Konusunun Linki Direk Link
Dizi tavsiyelerim. Konusunun HTML Kodu HTML Link
Dizi tavsiyelerim. Konusu BBCode Linki BBCode Link
Dizi tavsiyelerim. Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dizi Önerilerim aforvendetta 10 7,005 23-04-2017, Saat: 23:12
Son Yorum: webmaster
  Önerdiğiniz Yabancı Dizi YODA 55 31,322 23-04-2017, Saat: 23:02
Son Yorum: webmaster
  Tam 80 Adet Film Tavsiyelerim LukeHobbs 23 19,680 25-11-2014, Saat: 23:03
Son Yorum: said1988
  Yabancı Dizi Önerir misiniz ? kadavra173 10 6,635 25-01-2014, Saat: 22:27
Son Yorum: FreezeTimes
  Yabancı Dizi Acil Tavsiye Alemdar_61 18 10,446 25-01-2014, Saat: 19:11
Son Yorum: Tryndamere™Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

kayseri escort - istanbul escorts - istanbul escort

© 2011-2021 Teknoloji Forumu Internet Hizmetleri.

Web sitemiz dahilindeki tüm sayfalar, bu sayfaları gösteren tüm ekranlar ve içerdiği her türlü bilgi ve bağlı materyal, yerleşim ve öğeler, (çözüm ortaklarının logoları ve yasal hakları hariç) TeknolojiFrm.Com'a aittir.
Yazılı izin olmaksızın ve kaynak belirtilmedikçe, (Kaynak göstererek alıntı yapılabilir.) kopyalanamaz ya da yayınlanamaz. TeknolojiFrm.Com sitesindeki içerik-ler 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla ve DMCA tarafından korunmaktadır.
Tüm hakları, (insafiyet ile) saklıdır.

günlük yemek tarifleri - teknoloji haberleri - oyun indir

türk porno

türk vip ifşa , sex hikayeleri , porno izle , seks hikayeleri - porno

bakırköy escort - şişli escort - avcılar escort - beylikdüzü escort - beşiktaş escort - mecidiyeköy escort - ataşehir escort - kadıköy escort - bahçeşehir escort - kartal escort - pendik escort - maltepe escort - ataköy escort - taksim escort - avrupa yakası escort - anadolu yakası escort